День української мови та писемності
Сьогодні, 27 жовтня, відзначається День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності.
День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця, який увійшов в історію як упорядник твору "Повість минулих літ", найвищого творіння світової писемності.
Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від давньоруської мови, яка розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
5 цікавих фактів про українську мову:
- в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
- найуживаніша буква в українській мові - буква "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
- українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
- "Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
- найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".
Учні гімназії також вчителі долучились до всеукраїнського радіодиктанта. У посатковій школі були проведені виховні години до дня української мови та писемності.